Ankara Coffee Festival‘de Kahvenin Kaynağına Yolculuk Başladı.

Bilkent Center'ın ana sponsorluğunda düzenlenen Ankara Coffee Festival, 28–30 Eylül 2018 tarihleri arasında Bilkent Station'da gerçekleşiyor. Dream Sales Machine tarafından organize edilen festival, ilk gününde binlerce kahveseveri ağırladı.

1538137998_IMG_8550

3. nesil kahve akımının önde gelen markaları ve lezzetlerini bir araya getiren Ankara Coffee Festival'de, başkentliler usta baristalar, nitelikli lezzetler, tasarım ürünleri ve canlı müzik performansları ile buluşuyor, workshop çalışmalarına katılıyor.

Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören ve binlerce kahveseverin ilgisi ile gerçekleşen Ankara Coffee Festival'in ikincisi, 28-30 Eylül tarihlerinde Bilkent Center'ın ana sponsorluğunda Bilkent Station açık otoparkında düzenleniyor. Bu yıl kahvenin kaynağına odaklanan festival, kahve lezzetleriyle dolu zengin içeriği ile çok sayıda etkinliğe imza atıyor. Etkinlikler her gün iki seans olmak üzere 10:00–14:00 ve 15:00–19:00 saatleri arasında düzenleniyor.


1538138013_9F4A7879

 

"Ankara İçin Benzersiz Deneyim Sunuyor."
Festivalin ilk gününde Dilara Turan ile Suluboya Atölyesi, Bige Kır ile Seramikle Tanışma Atölyesi, Uğur Asilsoy ile Nitelikli Kahve ve Demleme Teknikleri Atölyesi, Babun Design ile Kasnak Atölyesi, Venezuela Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho Reyes ile Venezuela Kahvesi: Bilinmeyen Bir Tarih Söyleşisi, Perulu Şef Jean Carlo Milla, Dominikli Şef Alicia Santana, Nijerli Şef Aichatou Leger ve Şef Gülhan Çorman ile deneyimler, Playlist, Doruk Petekkaya, Vedat Minör, Sinağrit Baba, Demirabi, Sütlü Kakao, No Spoon Ft. O.Z.N ve Aga B. konserleri gerçekleştirildi.1538138035_9F4A7892

 

Hafta Sonu Programı
Festivalin 29 Eylül Cumartesi programında Babun Desing ile Kasnak Atölyesi, Petra Coffee ve La Marzocco ile Latte Art Throwdown Atölyesi, Dilara Turan ile Suluboya Atölyesi, Mehmet Eren Eskikan ile Kendi Kupanı Kendin Yap Seramik Atölyesi, Tchibo Cafissimo ile Evde Profesyonel Kahve Söyleşisi, Şef Alicia Santana, Şef Aichatou Leger ve Şef Gülhan Çorman ile deneyimler, Vedat Minör, Doruk Petekkaya, Slugs Jazz Band, Demirabi, Evren Uysal, No Spoon Ft. O.Z.N ve Bedük konserleri düzenlenecek. 

1538138019_IMG_8310

 

30 Eylül Pazar günü ise ziyaretçiler Dilara Turan ile Suluboya Atölyesi, Barista Kağan Giritli ile Filtre Kahve Demlemenin Püf Noktaları, Babun Design ile Kasnak Atölyesi, Petra Coffee ve Moccamaster ile Cuptasters Competion Atölyesi, Mehmet Eren Eskikan ile Kendi Kupanı Kendin Yap Seramik Atölyesi, Cihan Başpınar ile Kahveseverin Hayatta Kalma Rehberi Söyleşisi, Meksikalı Şef Erika Torres, Şef Gülhan Çorman deneyimleri, Playlist, Çağan Tunalı DJ Set, Sinağrit Baba, Slugs Jazz Band, Allen Hulsey, Ikaru ve Yeni Türkü konserleri ile buluşacak.

 

KEŞFET