Los Reyes Del Tango

Tutkunun ve aşkın simgesi Tango; dünyaca ünlü Arjantinli orkestra "Los Reyes del Tango"nun (Tango'nun Kralları) tek konserlik özel gösterisiyle İstanbul'da hayat bulacak. Efsanevi Tango müzisyenleriyle dans performanslarının buluşacağı etkinlik, 7 Mart Perşembe günü Süleyman Seba Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Tango müziğinin yaşayan en iyi icracılarından kabul edilen "Los Reyes del Tango" Orkestrası; Arjantin topraklarından doğan bu eşsiz müziğin en ünlü temsilcileri arasında gösteriliyor.

tangonun krallar__ gorsel3

Yaşları 72 ile 84 arasında değişen 8 müzisyenden oluşan Orkestra; Arjantin'in ve Tango müziğin efsanesi JuanD'Arienzo'nun eşsiz stilini takip ediyor. İtalya, İspanya, Portekiz, Avustralya, İsviçre, Ekvator, Kolombiya gibi ülkelerde başarılı performanslar sergileyerek ayakta alkışlanan "Los Reyes del Tango"; 1999 yılından bu yana, dünyanın en ünlü tango müzik festivali olan Uluslararası Arjantin Tango Kongresi'nde (Buenos Aires) sahne alıyor. Seyirci tarafından en saygı duyulan orkestralardan biri haline gelen; "Los Reyes del Tango", festivale katılan tüm ünlü gazetelerden ve müzik eleştirmenlerinden tam not alıyor.


tangonun krallar__ gorsel 4

7 Mart'ta Süleyman Seba Kültür Merkezi'nde İstanbullu sanatseverlerle buluşacak Orkestra'ya aralarında 2018 Dünya Tango Dans Şampiyonları Dmitry Vasin &Sagdiana Hamzina ile 2010 TDSF Tango Dans Şampiyonu Eşref Tekinalp &Vanessa Gauch'un aralarında olduğu 6 çift eşlik edecek.


ORKESTRA ÜYELERİ
Luciano Rafael Orive (Buenos Aires,1945) - Bandoneon
Anibal Cauda (Buenos Aires, 1940) - Bandoneon
Fausto Mario Danesi (Buenos Aires, 1936) - Bandoneon
Angel Berrocoso (Buenos Aires, 1938) - Keman
Alberto Gancedo (Buenos Aires, 1932) - Keman
Armando Solari (Buenos Aires, 1933) - Keman
Oscar Enzetti (Buenos Aires, 1938) - Piyano
Ricardo Sanchez (Buenos Aires, 1937) - Kontrbas
Victor Solari (Buenos Aires, 1933) - Bandoneon

ORKESTRAYA EŞLİK EDECEK DANSÇILAR
Dmitry Vasin &Sagdiana Hamzina (2018 Dünya Tango Dans Şampiyonları)
Eşref Tekinalp (TDSF 2010 Türkiye Şampiyonu) & Vanessa Gauch
Javier Rodriguez & Fatima Vitale
Sebastian Achaval & Roxana Suares
Facundo Pinero & Vanesa Villalba
Utku Küley & İris Başak Doğdu

KEŞFET