2024’te 7 Gün İZİN AL, 40 Gün TATİL YAP!

Tatil severlerin merakla beklediği 2024 tatil günleri de belli oldu. 7 gün izin alarak 40 gün tatil yapmaya olanak veren resmi tatil takvimini seyahat severlerle paylaşıyoruz. 

 

 

2024 kaç gün tatil var

 

 

2024 yılı izinlerinin düzenlenmesine yönelik önerileriyle tatil severler 2024 yılının seyahatlerini şimdiden planlamaya başlayabilir. Yeni yılda sadece 7 gün izin alarak 40 gün tatil yapmak mümkün olacak.

2024 yılı tatil açısından şanslı başlıyor. Yılın ilk günü, bu yıl pazartesiye denk geliyor ve hafta sonuyla birleştirilerek 3 günlük bir yılbaşı tatili fırsatı yılbaşında bizleri bekliyor.

 

 

2024 tatil takvimi

 

 

RAMAZAN BAYRAMINDA 1,5 GÜN İZİN AL, 9 GÜN TATİL YAP!

Yılın ikinci tatil imkanı ise 9 Nisan Salı - 12 Nisan Cuma tarihleri arasındaki Ramazan Bayramı döneminde yaşanacak. Arefe günü ile birlikte 3.5 gün olan tatili, 8 Nisan Pazartesi'den itibaren 1.5 gün izin alarak tüm haftaya yaymak ve bir önceki hafta sonunu da ekleyerek 9 güne çıkarmak mümkün.

Bu uzun tatil döneminde Kaz Dağları ve Assos'un güzelliğini araç kiralama hizmetinden yararlanarak keşfe çıkabilirsiniz.

 

 

7 gün izin alarak 40 gün tatil yap

 

 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl sadece çocukları değil tatil severleri de sevindiriyor. 23 Nisan 2024 Salı gününe denk geliyor ve 22 Nisan Pazartesi izin alındığında 4 günlük bir mola fırsatı ortaya çıkıyor.

Bu tatil için tatil severlere önerimiz bir önceki molada imkan bulamadılarsa bu tatilde Assos'a gitmeler ya da Amasra ve Sinop'ta doğanın uyanışını izleyecekleri bir tatile çıkmaları.

 

MAYIS'TA TAM 5 GÜN TATİL YAP!

Nisan'ın hemen ardından Mayıs ayı da tatille başlıyor. Tüm dünyada Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanan 1 Mayıs, 2024 yılında Çarşamba gününe denk geliyor.

29-30 Nisan tarihlerinde izin alabilenler, hafta sonu ile birlikte 5 günlük bir tatile çıkabilirler. Bu seyahat fırsatı için Karadeniz Bölgesi ya da İğneada tercih edilebilecek rotalardan.2024 kaç gün izin var

 

 

KURBAN BAYRAMI'NDA 9 GÜNLÜK BAYRAM TATİLİ FIRSATI OLACAK. 

2024'te Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar – 19 Haziran Çarşamba tarihlerini kapsıyor. Her ne kadar arefe ve bayramın ilk günü, haftasonuna denk gelse de bayram haftasında perşembe ve cuma 2 gün izin alanlar, 9 günlük bir tatil yapabilir. Bu tatil için önerimiz Antalya, Fethiye, Bodrum gibi deniz sezonunun erken açıldığı sıcak bölgeler.

 

TEMMUZ VE AĞUSTOS'TA 3'ER GÜNLÜK MOLALAR MEVCUT

Yılın bir başka tatil 3 günlük dinlenme imkanı veren dönemi ise Temmuz ayında. Pazartesi gününe denk gelen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tatili hafta sonuyla birleşiyor.


Aynı şekilde Cuma gününe denk gelen 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla da 3 günlük bir boşluk oluşuyor. Deniz sezonu devam ederken Çeşme veya Ağva gibi sahillerde kısa bir tatil planlamak mümkün.

 

 

2024

 

 

2023'te çoğunlukla hafta sonuna denk gelen resmi tatil günleri dolayısıyla yeterince tatil yapamadığını düşünenler için bu yıl şanslı geçecek.

 

29 EKİM 2024'TE 4 GÜNLÜK TATİL YAPABİLİRSİN. 

Yılın son aylarına girerken 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu ailece çıkılan bir seyahatte yaşamak için 4 günlük bir tatil fırsatı elde edilebilir.

2024'te, 28 Ekim pazartesi yarım gün, 29 Ekim salı tam gün resmi tatil olacak. Pazartesi yarım gün izin alınması durumunda 4 günlük bir tatil fırsatı doğuyor.

 

 

DİĞER İÇERİKLERİMİZE GÖZ ATMAK İÇİN

 

 

KEŞFET