29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'na Özel Gezi ve Seyahat Rotaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını cuma günü ve hafta sonu ile birleştirmek isteyen tatil severler şimdiden gidecekleri tatil noktalarını araştırmaya başladı. İşte obilet.com'un önerdiği yurtiçi seyahat rotaları:
shutterstock_158271134


En Anlamlı Ziyaret ANITKABİR

#29Ekim #CumhuriyetBayramı coşkusunu #Anıtkabir'i ziyaret ederek yaşayabilirsiniz. Her biri ayrı bir anlam taşıyan kuleler, meydanlar, müzeler ve mozolelerin bulunduğu Anıtkabir'de; Anıt Bloku bölümünde bulunan ve 24 Oğuz boyunu temsil eden heykellerden oluşan Aslanlı Yol'dan yürüyerek Türk tarihini adım adım keşfedebilir, #Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözünden ilham alan #BarışParkı'nda vakit geçirebilir, Anıtkabir içinde yer alan Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni gezerek ziyaretinizi tamamlayabilirsiniz.


An__tkabirMaviyi ve Yeşili Kucaklayan BOZCAADA

Hala güneşin sıcaklığını hissetmek isterseniz #Bozcaada doğru bir tercih olacak. Şirin, tatlı ve renkli eski evleri ile her gidenin gönlünde yer eden Bozcaada, her anı dolu dolu yaşamak için birçok seçenek sunuyor. Kahvaltıda masanıza gelen çeşitli doğal reçelleri tadabilir, sahil kenarındaki #BozcaadaKalesi'ni ve kale içerisinde Osmanlı Dönemi'nden kalan iki camiyi yakından görebilir, kavala kurabiyesi ve lavantalı dondurma yiyebilir, şarap fabrikalarında şarap tadımı yaparak beğendiğiniz şarabı satın alıp #PolenteFeneri'nde gün batımını izleyebilirsiniz.


İtalya Kasabası Havasında Bir Rota CUNDA ADASI 

Günümüzde Alibey Adası olarak da bilinen #CundaAdası, eski dönemlerden kalan manastır ve kiliseleriyle, dar taş sokaklarıyla, tarihi evleriyle yaz dışında özellikle sonbaharda gidilebilecek harika yerlerden biri. Adada görebileceğiniz en güzel manzara için #AşıklarTepesi'ne çıkıp #PanayaKilisesi'yle Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı'nı görebilir, neo-klasik mimariden esintiler taşıyan #TaksiyarhisKilisesi'ni ve Rahmi M. Koç Müzesi'ni gezebilir, #BekarKızlarManastırı ismiyle de bilinen Ayışığı Manastırı'na çıkabilir ve Tımarhane Adası'na gidip Agia Paraskevi Manastırı'na gidebilirsiniz. Son olarak #TaşKahve'de damla sakızlı kahve içerek tüm günün yorgunluğunu atabilirsiniz.Ayval__kCundaGo__rsel


Tarih ve Doğal Güzelliklerin Buluşma Noktası FETHİYE

Hem tarihi dokusu hem doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan #Fethiye, 29 Ekim tatilini değerlendirebileceğiniz en güzel noktaların başında geliyor. Mezarların doğal kayaya oyulduğu Kaya Mezarları ve Likyalıların ticari yolu #LikyaYolu gibi birçok tarihi yapıyı ziyaret ederken, aynı zamanda dünyanın en güzel plajlarından Ölüdeniz, Türkiye'nin doğal güzellikleri arasında en güzel 10 yer arasında giren ve kampçıların favori mekanı #KelebeklerVadisi ve son yıllarda daha da popülerleşen #KabakKoyu'na giderek son güneşli ve sıcak günlerin tadını çıkarabilirsiniz.


Tabiatın Buluştuğu Doğa Harikası POLONEZKÖY

Polonyalılardan miras kalan #Polonezköy, bol oksijeni ile kaçamak yapacağınız en güzel noktalardan biri oluyor. 1842'de Polonyalı lider #PrensAdamCzartoryski'nin kurduğu Polonezköy'de hem eski yıllarda yaşıyormuşsunuz gibi hissederek tarihe dokunabilir hem bol yeşillikli doğasında #trekking veya #binicilik yapabilirsiniz.


Polonezk__yTepelerin Arasında Gizli Bir Tarih Cenneti SAFRANBOLU

#SafranboluEvleri ile yıllardır hem yerli hem yabancı turistin uğrak noktalarından #Safranbolu, "Kentsel Sit" olarak Kültür Bakanlığı tarafından koruma altına alınan Kaymakamlar #GeziEvi, konaklama yabileceğiniz #CinciHanı ve Hamamı, Safranbolu'nun küçük bir minyatürü #YörükKöyü ve yüksekten seyre dalacağınız mükemmel manzarasıyla #HıdırlıkTepesi gibi ziyaret edilmesi gereken birçok tarihi yapıya ile her yıl misafirlerine ev sahipliği yapıyor.


Karadeniz'in Saklı Cenneti UZUNGÖL

#Karadeniz'in en güzel noktalarından #Uzungöl, her canlıya doğal bir atmosfer sunduğu doğası ile birçok turistin uğrak noktası oluyor. Yaylalarından şelalelerine, geniş yaban hayatından zengin bitki örtüsüne kadar akciğerlerinizi bol oksijenle dolduracağınız Uzungöl'de tatil yapıp meşhur alabalıklardan yiyebilir ve #yöreselkahvaltılarla güne enerji dolu başlayabilirsiniz.


Uzung__l

KEŞFET