7. HERITAGE İSTANBUL Kültür Mirası Meraklılarını Buluşturdu.

7. Heritage İstanbul, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda 5 Mayıs akşamına kadar kültür mirası meraklılarını; konferans, atölye çalışmaları ve miras sohbetlerinde bir araya getirdi.

 

heritage istanbul 7

 

HERITAGE İSTANBUL, kültürel miras bilincinin artması, bu mirasın korunması konularını kendine sosyal misyon edinen ve bu misyon doğrultusunda ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini hedefleyen koruma, restorasyon, arkeoloji, müzecilik ve kütüphanecilik teknolojilerini bir araya getirdi. 

Fuar ve konferansın açılışında TG Expo Genel Müdürü Hasan Cem Şenel, Heritage Projeleri Kurucusu Osman Murat Akan, Arkeoloji ve Sanat Yayınları Kurucusu Arkeolog ve Editör Nezih Başgelen, Emeritus Prof. Dr. Mehmet Özdoğan (İstanbul Üniversitesi, Tarih Öncesi Arkeolojisi) birer konuşma gerçekleşti.

 

7. Heritage İstanbul 6

 

7. Heritage İstanbul 3

 

Bu yıl yedincisi düzenlenen Heritage İstanbul, müzecilik, arkeoloji, restorasyon, kütüphanecilik sektörlerinde faaliyet gösteren lider ulusal ve uluslararası firmaları, konferans, söyleşi ve atölye çalışmalarında alanında uzman, değerli birçok isim ile bir araya getirdi. 

KEŞFET