BAYLAN Kup Griye Günü’nü Kutluyor.

Baylan, yarım asırdan fazladır tarifi değişmeyen lezzetini Kup Griye'yi özel bir günle taçlandırdı ve Haziran ayının ilk cuma gününü Kup Griye Günü ilan etti.

Bu yıl ikincisi 2 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek kutlamada Baylan Kadıköy, Bebek ve Galataport şubelerini ziyaret edenlere "İlk Defa Tatmak İsteyenlere" Kup Griye ikramı edilecek. 

 

1685528794_Baylan_Kup_Griye_G__n____2_

 

Cumhuriyetle yaşıt olan ve ilk yeni yıl vitrini, ilk yeni yıl hediye kutusu, ilk espresso, ilk Sevgililer Günü kutlaması gibi daha nice ilkleri Türk toplumuyla tanıştıran İstanbul'un yaşayan en eski pastanesi Baylan, bu yıl Kup Griye Günü'nün ikincisini "Kup Griye'yi bilmeyen, tatmayan ve yaşamayan kalmasın' sloganıyla kutluyor.

 

2 Haziran Cuma günü saat 13.00-18.00 saatleri arasında Kadıköy, Bebek ve Galataport şubelerini ziyaret edenlere Kup Griye ikram edilecek. Baylan müdavimlerine yenilerinin eklendiği bu özel gün, lezzet ve eğlenceyi buluşturuyor.

 

1685528798_Baylan_Kup_Griye_G__n____4_

 

 

KUP GRİYE TARİHÇESİ:

Baylan'ın kurucusu Harry Lenas'ın bardağını ayaklı bir kupaya benzettiği ve içerisindeki bal bademin ismi griye olduğu için ismini Kup Griye'nin geçmişi 1954 yılına dayanıyor.

Baylan'ın icadı olan ve bazı Avrupa pastanelerinde bugün "Coupe Baylan" olarak satılan Kup Griye, tamamen el yapımı olarak bal badem, karamel sos, krem şanti, vanilyalı ve karamelli dondurmayla hazırlanarak, boz Antep fıstıkları ve kedi dili ile servis ediliyor. 

KEŞFET