Bonna, WWF-Türkiye İşbirliği ile Yaban Hayatını Destekliyor,

2014 yılından bugüne HoReCa markası olarak faaliyetlerini sürdüren ve 89 ülkede otel, restoran ve kafe sofralarına şıklık getiren Bonna Porselen, yeni koleksiyonu Prints ile yaşamı tehdit altında olan yaban hayatına destek oluyor.

@ilk_defa_gidiyorum 


1639047037_image00003WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) iş birliği ile hayata geçen koleksiyon, doğal yaşam alanları daraldığı için sayıları günden güne azalan 'Alageyik, Turna, Su Aygırı, Siyah Gergedan ve Mavi Balina' türlerinin ayak veya kuyruk izlerini taşıyor. Bonna, Prints koleksiyonuyla farkındalık yaratarak, tehdit altındaki bu canlıların dünyada kendilerinden bir iz daha bırakmasına katkı sağlamayı hedefliyor.


1639047017_image00001

 

Prints, Yaşamı Tehdit Altında Olan Türlerin Ayak ve Kuyruk İzlerinden Tasarlandı.

Bonna, Prints koleksiyonu ile dünyadaki karbon ayak izini azaltarak, daha sürdürülebilir bir üretime doğru geçerken, yaşamı tehdit altında olan hayvanların dünyada her geçen gün azalan izlerine dikkat çekiyor. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) iş birliği ile hayata geçen koleksiyon, doğal yaşam alanları daraldığı için sayıları günden güne azalan 'Alageyik, Turna, Su Aygırı, Siyah Gergedan ve Mavi Balina' türlerinin ayak veya kuyruk izlerinden tasarlandı.

Sofralarda yer verilen her Prints ürünüyle, tehdit altındaki bu canlıların dünyada kendilerinden bir iz daha bırakmasına katkı sağlamayı hedefleyen marka, herkesi bu iyiliğe doğa dostu sofrasından ortak olmaya davet ediyor.IMG_20211210_161855_100

İnsanlık İçin Küçük Yaban Hayatı İçin Önemli Bir Adım

Geliştirdikleri projelerle çevreyi ve dünyayı korurken, sürdürülebilir üretimin önemine dikkat çekmek istediklerini ifade eden Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan, "Sürdürülebilir üretimle, gezegenimizin kaynaklarını israf etmeden üretmek mümkün. Biz de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyor, hedeflerimizi genişletiyoruz. Bu kapsamda ortak düşünce yapısında olduğumuz WWF-Türkiye ile iş birliği yaparak hayata geçirdiğimiz Prints koleksiyonumuz, bizler için küçük ancak yaban hayatı için önemli bir adım olacak" diye konuştu.

 

1639047129_image00011

Bonna Satış Pazarlama Direktörü Reha Tavil ise, Prints ürünleri ne kadar çok insana ulaşırsa, yaşamı tehdit altında olan bu canlılara o kadar çok dokunabileceklerini vurgularken, "Hepimizin ortak dileği türler tehditle karşılaşmasın, farklı türleri telaffuz etmek, koleksiyonu genişletmek zorunda kalmayalım" dedi.

WWF-Türkiye Kurumsal İş birlikleri Grup Müdürü Simge Abay, Bonna ile yaptıkları iş birliğine şöyle değindi: "Bonna'nın üretim süreçlerini dönüştürmesi, Prints koleksiyonunu dönüştürülmüş hammaddeden üretmiş olması, ambalajlarını tekrar kullanılabilir hale getirmesi gezegenimiz için güzel bir adım oldu. Doğa kayıpları yaşandıktan sonra yerine koymak bazen imkânsız bazen de yılları gerektiriyor. Bu sebeple en önemlisi korumak, biz de WWF-Türkiye olarak korumazsak kaybederiz diyoruz. Doğanın sağlığı insanın sağlığı demek. Eğer doğa sağlıklı ise bizler sağlıklıyız."


IMG_20211210_161855_132

Farkındalık Yaratan Koleksiyon Lansmanı

Yaban hayatına destek veren Prints by Bonna Koleksiyonu güneşli bir kış gününde Chalet Garden'ın masalsı ortamında, Dilara Koçak'ın nefis sunumları eşliğinde ve doğaya saygılı ortak bir gelecek dileğiyle tanıtıldı. https://www.instagram.com/ilk_defa_gidiyorum/ 


IMG_20211210_161853_854

#bonnaporselen #bonna #yabanhayatı #printscollection #wwftürkiye #birliktemümkün #chaletgarden #chalet #swissotelthebosphorus #doğayasaygı #sürdürülebilirlik #ilkdefa #ilkdefagidiyorum

KEŞFET