Bu Yaz İlk Defa "Nereye mi Gitsek?"

Seyahatseverler bu yaz 'Nereye gideceğiz?' diye düşünmeye başladı. Pek çok insan tatil planları yaparken, ilk defa seyahat edecekleri destinasyonlar konusunda karar vermeye çalışıyor. Bu yılın en gözde tatil listesini obilet.com sizler için derledi.

 

KAŞ

Antalya'nın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kaş, 2015 yılından bu yana en popüler destinasyonları arasında yerini alıyor. Kalkan'dan başlayan Fethiye'ye kadar uzanan sahil şeridinde, kültürel miras ve doğal güzellikleri bulunuyor. Harika doğası ve pırıl pırıl denizi ile ziyaretçilerinin gözdesi arasında olmaya ve 2022 yılı yaz aylarında da devam edecek.

 

Kas_kaputas

 

 

DATÇA

Muğla ilimizin en güzel destinasyonları arasında yer alan Datça, berrak denizi, tertemiz bol oksijenli havası ve doğal güzellikleri ile Ege denizinin Akdeniz'e kavuştuğu ortak bir noktada bulunuyor. Birçok plajı, yerleşim olmamış bakir koyları ile büyüleyici yarımadayı ziyaret etmenin en popüler yolu ise tekne yolculuğu.

 

datça

 

 

GÜMÜŞLÜK

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yer alan ve antik çağlardan bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapan Gümüşlük, ünlü mekanlarıyla tatilcileri ağırlamaya devam ediyor. Bodrum iline 22 km uzaklıkta olan yarımadanın üzerinde bulunan en eski yerleşim yerlerinden biri.

 

bodrum gümüslük

 

 

FARALYA 

Fethiye sınırları içinde yer alan Faralya, bu yıl da lüks butik otelleri ve izole yapısı ile doğayla baş başa kalmak isteyen tatilcileri kucaklıyor. Likya yolu üzerinde bulunan, mavi ve yeşil tonlarıyla büyüleneceğiniz bir tatil beldesidir. Dünyaca ünlü paraşüt merkezi Babadağı'da macera severlerle buluşturuyor.

 

Faralya, Fethiye

 

 

GÖKÇEADA 

Her yıl popülerliğini koruyan, doğası ve müthiş koylarıyla öne çıkan Gökçeada, bu yıl da en çok ziyaret edilecek destinasyonlar yerini aldı. Birçok yeni yapılaşma olmasına rağmen eski dokusunu günümüze kadar koruyabilmiş. Denizi, rüzgarı, birçok plajı ve bin bir çeşit tadı arayanlar için tatilcilere unutulmaz bir yaz tatili sunuyor.

 

gökçeada

 

 

ADRASAN 

Doğa tatili denince birçok insanın ilk aklına gelen yerlerden biri olmaya devam ediyor. Batı'dan doğuya Akdeniz boyunca sıralanan turizm merkezlerini her yıl ziyaret ediyor. Antalya'da en çok ziyaret edilen, kamp tatilinin, eşsiz sahili, bakır koyları ve turizm işletmeleriyle bu yaz da muhteşem tatil destinasyonları arasında yerini aldı.

 

Adrasan

 

KEŞFET