Buluşum’dan Heartish’e Destek

Boyner Grup, fayda yaratma misyonu ile 2015 yılında kurduğu "Buluşum" platformuyla sosyal girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Bugüne kadar 14 girişime can suyu veren Buluşum, son olarak kadın istihdamını artırmayı hedefleyen sürdürülebilir bir moda markası olan Heartish'e destek verdi.

 

1649671188_Bulusum_Heartish_3

 

Yerli Kumaşların Global Pazarda Bilinir Hale Getirilmesi Hedefleniyor.

Heartish'in, Boyner Grup'un büyük önem verdiği; çevresel sürdürülebilirlik, girişimcilik ve kadın istihdamı gibi değerleri tek bir noktada bir araya getirdiğini vurgulayan Buluşum CEO'su Cihan Alpay, "Kadın girişimciliğini, yerel üretimi, istihdamı ve sürdürülebilirliği merkezine alan Heartish, yerli kumaşların global pazarda bilinir hale getirilmesini de hedefleri arasında tutması bizim için önemli bir kriter oldu" dedi.

Buluşum'un destekleyeceği projeleri topluma fayda sağlama hedefi olması, hayata geçirilebilir, sürdürülebilir bir planı ve gelişim alanına sahip olması gibi kriterlere göre seçtiklerini anlatan Alpay, "Kriterlere uygun olan proje ve fikirler Buluşum'dan aldığı maddi desteğin yanı sıra Boyner Grup şirketlerinden mentorluk ve tanıtım alanında da destek alma fırsatı yakalıyor." diye konuştu.

 

1649671188_Bulusum_Heartish_Gorsel

 

En Az 10 Kadına Daha İstihdam Sağlanacak.

Heartish'in Buluşum'dan aldığı destek ile Antakya'nın yerel değeri ipeğin kadınların sürdürülebilir bir gelir modeli ile hayatlarının iyileştirilmesine katkı sağladığını belirten Buluşum CEO'su Cihan Alpay, "Avrupa Birliği'nin "Ekmeğini İpekten Çıkart" projesine katılan ve burada aldığı eğitimi kendi çabalarıyla da geliştirerek bir işe dönüştüren Tülay Genç, Heartish iş birliği ile kuracağı yeni dokuma atölyesinde en az 10 kadına daha istihdam yaratmayı hedefliyor" dedi.

Heartish; Hatay'dan Antakya ipeği, Mardin ve Şanlıurfa'dan keçe, pazan ve kaşmir, Denizli'den buldan kumaşı, peştemal ve keten, Tokat'tan Tokat taş baskı, Trabzon'dan Keşan bezi, Gaziantep'ten kutnu, İzmir'den Ödemiş ipek ve Rize'den kendir kumaşlarına genç moda tasarımcılarının hazırladığı koleksiyonlarla hayat veriyor.

 

1649671187_Bulusum_Heartish_2

 

Heartish'in 24 parçalık sürdürülebilir ve organik kumaşlardan oluşan ilkbahar-yaz koleksiyonu Boyner mağazalarında satışa sunulacak.

KEŞFET