CVK Park Bosphorus Hotel’in Lobisi Yenilendi.

İstanbul'da, şehrin kalbi Gümüşsuyu'nda bulunan CVK Park Bosphorus Hotel'in lobi alanı yenilendi. Bir lounge & bar alanı olarak yeniden tasarlanan bölümde, consept store Casa Miraggio ve Uzak Doğu restoranı Kumiko Sushi & More yer alıyor.

Otelin lobisinde konumlanan Ressam İsmail Acar'ın "Bir İstanbul Masalı" adlı yağlı boya tablosu ise konuklarını kentin tarihine bir yolculuğa çıkarıyor.

 

 

1716208112_CVK_Park_Bosphorus_Hotel_Lobby__3_

 

 

Ünlü Ressam İsmail Acar'dan İstanbul'u Konu Alan En Büyük Sanat Eseri...

Kentin binlerce yıl öncesine uzanan tarihini, tuval üzerinde yeniden yaratan Ressam İsmail Acar'ın görkemli eseri "Bir İstanbul Masalı", CVK Park Bosphorus Hotel'de sanatseverleri karşılıyor.

Tuval üzerine yağlı boya tekniğiyle yapılan 264 cm x 664 cm ebatlarındaki bu eser, bugüne kadar bir otel lobisinde sergilenen ve İstanbul'u konu alan en büyük sanat eseri olma özelliği taşıyor.

 

 

1716208122_CVK_Park_Bosphorus_Hotel_Lobby__5_

 

 

Sarayı'ndan Galata Kulesi'ne, Ayasofya'dan Aşkenaz Sinagogu'na, Süleymaniye Camii'nden Taksim Atatürk Cumhuriyet Anıtı'na kadar şehrin ikonik eserlerini benzersiz bir ahenkle bir araya getiren "Bir İstanbul Masalı", artırılmış gerçeklik deneyimi de sunuyor.

 

1716208128_CVK_Park_Bosphorus_Hotel_Lobby__8_

 

 

Sanatseverler, eser üzerindeki Yılanlı Sütun, Fatih Sultan Mehmet, İO ve Poseidon, Bulgar Kilisesi, Dört At Heykeli, İkinci Ayasofya ve Park Hotel gibi figürleri cep telefonundan tarayabilecek ve bu 6 farklı ikonun hikâyesini dinleyebilecek.

 

 

KEŞFET