DIGITAL AGE TECH SUMMIT 2023

Garanti BBVA ana sponsorluğunda 6 Haziran'da Raffles İstanbul'da yeniden yüz yüze bir araya gelecek olan 'Dijitalin Zirvesi' DIGITAL AGE TECH SUMMIT'te markaların, start-up'ların ve girişimcilerin son teknolojik gelişmelere dair gündemini ve dijital odaklı en son atılımları uzman isimlerle birlikte 16'ncı kez masaya yatıracak.

 

1685455202_Digital_Age_Tech_Summit_2

 

 

Türkiye'nin en etkili teknoloji yazarlarından, gazeteci M. Serdar Kuzuloğlu'nun sunumuyla gerçekleşecek etkinlikte; üretimin, iletişimin ve dijital araçların geleceği; inovatif girişimler, yeni icatlar ve ezber bozan teknolojik uygulamalar ışığında ele alınacak.

 

İCATLARIN GELECEĞİ, KRİPTO EKONOMİ VE FİNANSAL SAĞLIĞIN DÖNÜM NOKTALARI 

Digital Age Tech Summit güne; yaratıcılık ve yapay zekâ arasındaki ilişkiyi tartışarak başlayacak. Yapay zekâ temelli metinleri romanlarında kullanan bilim-kurgu yazarı Chen Qiufan'ın yapacağı sunumdan sonra icatların geleceğine, Oculus VR kurucu ortağı, mucit Jack McCauley değinecek.

Geleceğe yön verecek teknolojik araçları kendi tasarımları ışığında izleyici ile paylaşacak. Finansal sağlığa dair güncel trendleri ve yenilikçi uygulamaları ise M. Serdar Kuzuloğlu moderasyonunda Garanti BBVA'nın Müşteri Çözümleri ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu detaylandıracak.

 

 

1685455201_Digital_Age_Tech_Summit_1

 

 

YAPAY ZEKA-MODA İLİŞKİSİ, TASARIMDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, ÜRETİMDE İNOVASYON 

Moda ekosistemindeki yapay zekâ temelli dönüşüm ve üretim modellerinin değişimi de dijitalin zirvesinde tüm hatlarıyla tartışılacak. Yazılım teknolojilerinin yanı sıra malzeme dönüşümünü ise, icat ettiği "spray-on" kumaşla kendinden söz ettiren moda tasarımcısı ve girişimci Manel Torres anlatacak.

L'Oréal Luxe Türkiye'nin Genel Müdürü Ufuk Batur ise tekno-güzellik endüstrisinin ar-ge ve inovasyon gündemine ve bu alana ait uygulamaları başarılı kılan teknolojik alt yapıya dair güncel verileri paylaşacak.

 

 

1685455203_Digital_Age_Tech_Summit_3

 

 

YENİ DÜNYA, YENİ AĞ VE TARAFSIZ BİR YAPAY ZEKA 

Bilgisayarların mevcut kabiliyetlerinin yanı sıra, henüz yapamadıklarının sebeplerini de keşfetmeye odaklanan bilgisayar bilimcisi Cem Say; bu sınırların "ötesini" Digital Age Tech Summit izleyicisine sunacak.

Yapay zekânın toplum, tüketim ve iş modelleri üzerindeki etkisini ve yapay zekâ temelli tasarım ve hizmetlerin ilk örneklerinin karşımıza neden cinsiyet eşitsizliğini işaret eden bir biçimde çıktığını, Unesco'da 16 yıl boyunca direktörlük yapmış olan Gülser Corat son araştırma çıktıları ile birlikte ortaya koyacak.

 

 

1685455204_Digital_Age_Tech_Summit_4 

 

 

2023'ÜN MAKRO TEKNOLOJİK TRENDLERİ VE YANLIŞ YAPMA SANATI 

Kapsayıcı bir kalkınmanın yolunun somut problemlere odaklanmaktan geçtiğine inanan ve bunun için geçmişin felsefesiyle geleceğin teknolojisini bir araya getirmek gerektiğini savunan Anders Indset, dijital geleceğin sosyo-kültürel boyutlarını Digital Age Tech Summit sahnesinde izleyici ile paylaşacak. Aynı zamanda tüketimden iletişime, oyun endüstrisinden sanata kadar günü şekillendiren teknolojileri, analist Benedict Evans ele alacak.


Digital Age Tech Summit'e katılmak ve etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için www.digitalagesummit.com 

 

KEŞFET