DostUMutlu Gezegen Masalları Tanıtıldı.

Değişim Liderleri Derneği'nin Kıvılcımlar Programı çatısı altında bir araya gelen 9 üniversiteli mühendis genç kadın tarafından yazılan doğa dostu masallar, DostUMutlu Gezegen Masalları adıyla kitaplaştırıldı.

 

1651046987_K__v__lc__m_Genc___Kad__nlar__n_Masallar___DostUMutlu_Gezegen_Masallar___Ad__yla_Kitaplas__t__r__ld____2_

 

 

Bağış usulüyle sürdürülebilirliğin amaçlandığı DostUMutlu Gezegen Masal Projesi adı verilen bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında yazılan 11 masal, düzenlenen 140 masal atölyesi ile 12 şehirde özel okullardan merkez okullarına ve köy okullarına kadar geniş bir yelpazede 5000 çocuğa erişildi. Kitabın, köy okullarında eğitim gören öğrenciler başta olmak üzere, ülkenin dört bir yanındaki çocuklarla buluşturulması hedefleniyor.

 

1651046462_K__v__lc__m_Genc___Kad__nlar__n_Masallar___DostUMutlu_Gezegen_Masallar___Ad__yla_Kitaplas__t__r__ld____2_

 

 

9 Genç Kadın Umutlu ve Mutlu Yarınlar İçin Kaleme Aldı.

Masalların, çocuklarla mutlu bir dünyaya adımın en etkili ve renkli aracı olduğunu düşünen 9 üniversiteli genç kadın; Aşiyan Taflan, Ayperi Sürücü, Ceyda Cittanoğlu, Gaye Hürcan Altundağ, İrem Top, Özüm Satıoğlu, Sezen Günaydın, Songül Boztepe ve Şimal Uzgur tarafından kaleme alınan DostUmutlu Gezegen Masalları kitabında hızla gelişen teknoloji, dönüşen dünya, iklim krizi ve toplumsal sorunlar gerçekçi ama rengini kaybetmeyen masallarla anlatılıyor.

Masallar mutlu ve umutlu yarınları inşa edecek on binlerce minik ele ulaşmaya hazır. Kitabın, köy okullarında eğitim gören öğrenciler başta olmak üzere, ülkenin dört bir yanındaki çocuklarla buluşturulması hedefleniyor.

 

çiğdem sucuğ değişim derneği

 

 

Özgün, Çağa Uygun ve Doğa Dostu Masallar

DostUmutlu Gezegen Masalları kitabında, okuyucular bir çocuğun gözünden beyaz ağaçları andıran rüzgar türbinleriyle ve yenilenebilir enerjiyle tanışıyor; hayvan deneylerinin yapılmadığı, yaşama saygı duyan laboratuvarların kapılarını aralıyor; sincap Sisi ile orman canlılarının yaşamına göz atıyor; deniz canlılarının yaşadığı zorlukları Karettacık'tan dinliyor ve tarımda yenilikçi bakış açısıyla toprağın ve tohumun değerini hatırlıyor.

KEŞFET