“Dr. Love” Leo Bucaglia Yenilenen Kitapları ile Kalplerinize Dokunuyor.

"Dr. Love" Leo Bucaglia'nın çok sevilen kitapları yenilenen kapakları ile İnkılap Kitabevi aracılığıyla okurlarıyla buluşuyor. Eserleriyle milyonların kalbine dokunan yazarın "9 Numaralı Otobüsle Cennet'e", "Birbirimizi Sevebilmek", "Boğanın Yolunda", "Kişilik", "Sevgi", "Sevgi İçin Doğmak", "Sevgi Öyküleri", "Yaşamak, Sevmek, Öğrenmek" ve "Sevgili Babam" kitapları yenilenen kapaklarıyla kalplerinize dokunmaya devam ediyor.

 

KAPAKKK

 

Birbirimizi Sevebilmek 

Eserleriyle milyonlarca insana ulaşan Leo Buscaglia birbirimizi sevmenin dinamik ve her zaman değişen doğasını inceliyor Birbirimizi Sevebilmek'te... Birbirimize duyduğumuz sevgiyi dile getirmekten ne kadar korktuğumuzu anlatıyor ve hepimizin birbirimize muhtaç olduğunu vurguluyor.

 

Boğanın Yolunda 

Zen Budist geleneğine göre boğa yaşam enerjisini, gerçeği ve eylemi simgeler. Ama, bir kere bulundu mu asla dizgin altına alınamaz. Özgür kalmalı ve sürekli ardından gidilmelidir. Bu kitap bir insanın kendini bulmada, gerçek doğasını keşfetmede hangi adımları atacağını göstermektedir. Bu kitap Leo Buscaglia'nun kendisini ve huzuru aramasını anlatmaktadır.

 

Kişilik 

Kişilik bir hediye değil, devredilemez bir haktır. Bizler bu dünya üzerinde ve bu evrende haklarla dolu bir yerde yaşıyoruz. Başkalarına devrettiğimiz yeterince çok şey var. Parçalara bölünmekten yorgun ve bıkkınız. Üstelik yok edilme korkusu altında yaşıyoruz. Tüm etkenler göz önüne alındığında bizler çok kötü durumda bile sayılmayız.

 

Sevgi 

Gerçek sevgi her zaman yaratır, hiçbir zaman yıkıma uğratmaz. İnsan iyiyi öğrendiği tavırla kötüyü öğrenir. Eğer kötülerin dünyasına inanıyorsa kuşkuyla, korkuyla ve sürekli olarak aradığı kötülüğün karşısına çıkacağı inancıyla hareket eder. Diğer taraftan eğer iyilerin dünyasına inanırsa kendisine güvenen, umutlu, çevresindekilere güveni olan ama kolayca incinebilen biri olarak kalacaktır.

 

1644327306_Sevgi_kapak

 


Sevgi İçin Doğmak

Hayatımızda sevgi olduğu vakit kendimizi daha heyecanlı, yaratıcı ve üretici hissederiz. Sevgi olmadığında ise hayatımız boş ve manasızdır. Bazı insanlar sevginin bir seçenek olmasını kabul etmekte güçlük çekeceklerdir. Bu, aşkın doğuştan var olduğu ve ona rıza göstermekten başka bir şey gerekmediği ön kabulüne dayanan romantik aşk kuramına ters düşüyor gibi görünecektir. Sevginin her türlü acıdan kurtaran, her sorunu çözen ve kendi başına amaç teşkil eden büyülü bir güç olduğuna götürür.

 

Sevgi Öyküleri 

Bu kitap, Noel sevgisini paylaşmayı anlatıyor. Bu kitapta kötü insanlara, kati kalplilere, kuşkuculara yer verilmiştir. Bırakın, bu kişileri başka yazarlar canlandırsın. Bu kısa yapıt mucizelere inanan, onları kolayca benimseyen, fazla açıklama beklenmeyen, dünyada hala sevgiye, bonkörlüğe, sadakate, iyiliğe ve yaşamın yarattığı harikalara inanan insanlar için yazılmıştır.

 

Sevgili Babam 

Yıllar önce, bir babanın görevi "evin ekmeğini kazanıp" kirayı ödemekten ibaretti. Vakitlerini iş denilen esrarengiz dünyanın içinde geçiren babalar, çocukların pek yakından tanımaya fırsat bulamadıkları ebeveyndi. Kaşları çatık, ciddi, işinden başka bir şeyi düşünmeyen, oyunla vakit geçirmeyen, sert, tahakküm eden, yaklaşılmaz birisiydi.

 

Yaşamak, Sevmek ve Ölmek

Yaşamda herkesin kendine özgü bir yolu vardır. Kendinizi bulmaya, oluşmaya götüren binlerce yol vardır. Herkes kendi yolunu; ihtiyaçları, sezgileri ve duyguları dahilinde kendi bulur. Aradığınız her yol içinizdedir. Başkalarının kendi yollarını sizlere kabul ettirmelerine izin vermeyin.

KEŞFET