En Gözde Mavi Tur Rotaları


İLK DEFA MAVİ YOLCULUĞA ÇIKACAKLAR İÇİN

En Gözde Mavi Tur Rotaları

Yaz tatilini aile ya da yakın arkadaş grubuyla kalabalıklardan uzak teknede geçirme fikri, tatil severler tarafından büyük bir ilgi görüyor. #Pandemi sebebiyle kullanıcılar klasik tatil seçenekleri yerine daha yakın çevresindeki kişilerin bulunduğu tekne tatilini tercih ediyor. #Teknekiralama platformu Vira Vira tatil için tekneyi tercih edenlere ziyaret edilebilecek en gözde mavi tur duraklarını açıkladı.


MAVİ TURA ÇIKMADAN ÖNCE TEKNE KİRALAMAK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN!

 

@ilk_defa_gidiyorum
Ka__KaputajG__rsel

 PIRIL SUYU İLE MAVİ YOLCULUKLARIN GÖZDESİ BODRUM!


Tarih boyunca çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan #Bodrum, mavi tur severlerin oldukça sık tercih ettiği duraklardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Görülmeye değer pek çok #destinasyon arasında başı çeken Bodrum'da #maviyolculuk turunda ziyaret edilebilecek popüler duraklardan biri olan ve dibi gözüken berrak denizi sayesinde ününe kavuşmuş Akvaryum Koyu ile Kleopatra'nın çamur banyosu yaptığı rivayet edilen Karaada tatilcilerin gözdesi olarak yer alıyor.

BodrumKaraadaKoyu_G__rsel

 
İSMİNİ APOLLO'NUN OĞLU TELMESSOS'TAN ALAN KENT FETHİYE!

"Işıklar Ülkesi" olarak bilinen #Fethiye'nin birbirinden güzel doğa harikası koyları bulunuyor. Bu koylardan bazılarına karayolu ile ulaşım sağlanamadığından sadece tekne tatili sırasında keşfedilebiliyor.

Doğa, deniz ve güneş üçlüsünün buluştuğu Fethiye'de ziyaret edilebilecek popüler mavi tur duraklarından biri; benzersiz doğası, #turkuazdenizi ve meşhur kelebekleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken Kelebekler Vadisi, bir diğeri ise; durgun denizi ve muhteşem doğası ile bilinen #Ölüdeniz. Ölüdeniz'de yer alan #Babadağı'nda tatil severler #yamaçparaşütü yaparak tatiline farklılık katabiliyor.

 
Fethiye_KelebeklerVadisi_G__rsel

 

DOĞAL GÜZELLİKLERİ VE BAKİR KOYLARIYLA GÖCEK!

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek, tatil sezonu boyunca hem doğal güzellikleri hem bakir koyları ile mavi yolculuk severlerin en çok tercih ettiği rotalar arasında yer alıyor. #Göcek'in suyu oldukça ılık olan ve bahar aylarından itibaren denize girebilmenin mümkün olduğu Sarsala Koyu'na tekne ile gitmek oldukça keyifli bir tatil seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

Bir diğer görülmesi gereken yer ise birçok #tarihikalıntıya ev sahipliği yapan ve Prens Adası olarak da bilinen Domuz Adası'dır. Bu kalıntıların bir kısmının su yüzeyinde bulunması sebebiyle tekneler Ada'nın kuzeyinde bulunan #demirleme alanına yanaşabilmekteler.

 

 


FethiyeSarsalaKoyu_G__rsel

 

 

YEŞİLİN EN GÜZEL TONLARININ BULUŞTUĞU MARMARİS 

Marmaris, Ege Bölgesi'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olmasının yanı sıra doğal bir liman kenti olarak da biliyor. Sahip olduğu çam ormanları nedeniyle halk arasında "Yeşil Marmaris" olarak bilinen bu bölge, tekne tatili yapmak isteyenler için oldukça ideal bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Marmaris'in 25 kilometre güney batısında yer alan Kumlubük Koyu, dağ yamacında doğal güzelliğin denizle buluştuğu bir yer. #Marmaris'te gezilebilecek bir diğer tatil durağı ise İngilizler'in "Birdthebed" "Kuş Yatağı" olarak isimlendirdikleri Marmaris'in Reşadiye yarımadasında yer alan Bördübet Koyu.

 

 


MarmarisB__rd__betKoyuG__rsel

 

 

DALIŞ TUTKUNLARI İÇİN İDEAL BİR BÖLGE: KAŞ!

Likya yolu üzerinde yer alan #Kaş, tatilseverlerin tekne kiralayarak rahatlıkla gidebileceği, ayrıca doğal ve tarihi güzelliklerine hayran kalacağı muhteşem bir tatil alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Dalış tutkunları için de ideal bir bölge olan Kaş, bu nedenle #mavitur tatilinde sıkça tercih ediliyor.

Kaş'ın Hidayet Koyu bölgesinde yer alan sualtı arkeoloji parkı Kaş Arkeopark mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. #Teknetatiliniz sırasında Kaş'ta ziyaret edilmesi gereken duraklar arasında ise Kaputaş Plajı ön plana çıkıyor.

 

 


Ka__Auropark_G__rsel

 

 


Eşsiz coğrafi yapısıyla tüm dünyanın ilgisini çekmeye devam eden ve "Kanyon Ağzı" olarak bilinen bu etkileyici bölge, iki dağın arasında kalan bir kanalın denize açıldığı harika bir #plajıtatil severlere sunuyor. Kaş'ta gezilebilecek tatil duraklarından bir diğeri ise; Noel Baba olarak tanınan Nikolaus'un doğduğu topraklar olarak bilinen Patara Plajı.

Berrak,tertemiz denizi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan #Patara, Türkiye'nin en uzun kumsallarından biri ve Caretta Caretta kaplumbağalarının da yıllardır üreme bölgesi olarak seçtiği bir alan olarak biliniyor.


GÜNLÜK, HAFTALIK, AYLIK TEKNE KİRALAMAK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN!

Ka__HidayetKoyu_G__rsel

KEŞFET