Eyüp Sabri Tuncer. ’Yüzyıllık Buluşma Sergisi’’

Bu sene 100.yılını kutlayan Eyüp Sabri Tuncer, "ikinci yüzyıla başlamanın onuruyla" sloganıyla yönettiği 100.yıl projeleri kapsamında "Yüzyıllık Buluşma" sergisini ziyaretçileri ile buluşturuyor.

 

 

Eyüp Sabri Tuncer yüzyıllık sergi

 

 

Kâmil Fırat'ın küratörlüğünde sunulan sergi, ziyaretçilere markanın logo serüveninden 100 yıllık büyüleyici hikayesine, özel cam şişe koleksiyonundan tarihi belgelerin sunumuna, kısa filmlere ve Eyüp Sabri Tuncer'in eşsiz parçalarından biri olan "İstiklal Madalyası"na kadar birçok özel eseri inceleme fırsatı sunuyor.

 

 

Hafızaevi Müzesi eyüp sabrı yüzyılık buluşma

 

 

Sergi açılış konuşmasında, 2023 yılının Eyüp Sabri Tuncer markası ve Cumhuriyetin 100.yılı olması sebebiyle ayrı bir değeri olduğuna dikkat çeken Eyüp Sabri Tuncer Yönetim Kurulu Başkanı ve markanın 3. Nesil Temsilcisi Hasan Engin Tuncer, hafıza ve değerlerimizin geleceğe emin adımlarla yürümek için bir ön şart olduğunun altını çizerek bu konudaki farkındalığın artmasının gerekliliğini ifade etti.

"Tüm tarihi markalarımızı daha çok görünür kılmalıyız, bu konuda hepimize çok iş düşüyor, hep birlikte geleceğimiz için hafızamıza sahip çıkmalıyız" uyarısında bulunan Tuncer, bu sene basımı gerçekleşen ve marka tarihlerini anlatan "Yüzyıllık Bir Koku Hikayesi: Eyüp Sabri Tuncer ve Dört Kuşağı" kitabına arzu eden ziyaretçilerin sergi süresince Hafızaevi'nden erişebilecekleri müjdesini de verdi.

 

 

 

 yüzyıllık buluşma sergisi

 

 

Yüzyıllık Buluşma Sergisi, 2024 Şubat sonuna kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

KEŞFET