Güven Kıraç’ın ‘Haiku’ Sergisi Four Seasons Hotel Bosphorus’ta...

Güven Kıraç'ın eserlerinden oluşan 'Haiku' isimli solo sergiyi 24 Şubat Perşembe günü gerçekleşecek açılış davetinin ardından sanat severlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Sergi, Atik Pasha Fuaye'de, Collectible Art&Design katkılarıyla gerçekleşiyor.

 

1644844094_G__ven_K__ra__

 

Sanatçı sergisiyle ilgili olarak; 'artık yolum bildiğimi ve yapabildiğimi hep tekrar etmek değil, yeni formlar ve figürler aramak. Çalışmalarımda geçmişi, geleceği olmayan, bir cisim olamamış ve bir isim alamamış lekeler bağımsız olarak gezinirken tualimde keşfediliyorlar. Bazen de HAİKU gibi hissettiklerimi, anlatmak istediklerimi alelacele sanki vaktim yokmuş gibi büyük bir tezcanlılıkla tuvale aktarıyorum' diyor.

 

1644844096_GvnKrc_0003

 

Kıraç eserlerinde bilinç akışıyla hep denemek ve aramak yaklaşımıyla hareket ettiğini vurgularken Henri Matisse'in 'Bir sanatçı asla mahkum; tarz mahkumu, itibar mahkumu, başarı mahkumu olmamalıdır.' sözünün de her zaman kendisini etkilediğini ifade ediyor. Sanatçının eserleri 24 Mart tarihine kadar Four Seasons Hotel Atik Pasha Fuaye'de ziyaret edilebilecek. 

KEŞFET