İstanbul Comics and Art Festival (İCAF) 22 Aralık’ta Başlıyor.

Çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon, atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan, çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiren İstanbul Comics and Art Festival 22-24 Aralık tarihlerinde Müze Gazhane'de gerçekleştirilecek.

 

 

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF)

 

 

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), İstanbul, Ankara, İzmir Coffee Festival, Reformist, Barista Clash gibi büyük organizasyonları düzenleyen Dream Sales Machine tarafından her yıl İstanbul'da gerçekleştiriliyor. 

Binlerce sanat severin ilgi gösterdiği İCAF, çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon disiplinleri üzerinden atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan, çizgi ve sokak kültürünü bir araya getirerek, Müze Gazhane'nin açık ve kapalı alanlarında festival havası estirecek. Yılbaşı öncesi düzenlenecek olan İCAF'ta çok sayıda stantta yılbaşı alışveriş alternatifleri de olacak.

 

2016 yılından bu yana düzenlenen İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Dream Sales Machine organizasyonuyla, 22-23-24 Aralık tarihlerinde Kadıköy Müze Gazhane'de gerçekleştirilecek.

 

 

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF) 2

 


İstanbul Comics and Art Festival'i 2016 yılından bu yana Kadıköy Moda'da düzenlediklerini söyleyen Dream Sales Machine Başkanı Alper Sesli, "İCAF çizgi roman, karikatür, sokak sanatı, fanzin, illüstrasyon ve animasyon disiplinleri üzerinden atölye, söyleşi, sergi, gösterim ve kamusal alan uygulamaları gibi yaratıcı deneyim alanları sunan, çizgi ve sokak kültürünü bir araya getiren bir şehir festivali olarak büyük ilgi görüyor.

Türkiye'nin bir başka kentine de taşıyabiliriz çünkü çok daha fazla sayıda insanı çizgi sanatlarıyla buluşturmak istiyoruz. İCAF aslında dijital devrime bir ara verip üretimin sürecinin bir parçası olmaktan büyük keyif alacağınız yepyeni bir deneyim festivali." şeklinde görüşlerini dile getirdi.

 

 

İstanbul Comics and Art Festival (İCAF) 1

 


Girişlerin ücretsiz olacağı, stand-up ve DJ performanslarının da yer alacağı İCAF'ta bu yıl çok çeşitli alışveriş stantları da yer alacak. İstanbul Comics and Art Festival (İCAF) için detaylar çok yakında açıklanacak. www.icaf.com.tr

 

KEŞFET