Japonya'nın Sükuneti: FUJİ DAĞI

Japonya'nın en heybetli dağı olan Fuji Dağı 3.766 m (12.385 ft) yüksekliğiyle "Barış ve Sükunetin" sembolü ve "Tanrıların Evi" olarak Japon halkı tarafından kutsal sayılır.

 

#FujiDağı'nın karlı zirvesi, #Tokyo'nun yaklaşık 100 kilometre güneyinde, #Japonya'nın en büyük adası üzerinde yükselir. Her yıl binlerce dağcı, bu kutsal dağa geleneksel bir hac yolunu izleyerek yamaçlara tırmanır.

@ilk_defa_gidiyorum

 

JAPAN travel guide

 

KİRAZ ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

Sönmüş bir yanardağ olan #Fuji muhteşem düzgünlükteki koni yapısı, görkemli duruşu ve her bahar eteklerinde çiçek açan #kirazağaçları ile her daim görülmeye değerdir.

#Fujigoko bölgesinin kiraz çiçekleri (sakura) Nisan ayı başlarında açmaya başlar ve Nisan ayı ortalarında zirveye ulaşır. #kirazçiçeğifestivali

İlkbaharda #FujiBeşGölü çevresindeki doğal güzellikler, #kirazçiçekleri ve ikonik Fuji Dağı'nın nefes kesen manzarası ile birleşerek görkemli bir ambians oluşturuyor. #FujiFiveLakes (Fujigoko)

 

mount_fuji_lake_

 

JAPONYA'NIN SÜKUNETİ: FUJİ DAĞI

#Japonya'da en çok fotoğraflanan yerlerden biri olan Fuji Dağı'nın destansı manzarası birçok göl, orman ve doğal güzellikler ile çevrelenmiştir. #TanukiGölü'ne yansıyan silüeti ise bir elmasa benzetilir.

Japonya'nın bu muhteşem bölgesini ve 'Kiraz Çiçeği Mevsimi'ni daha fazla keşfetmek için bizi takip etmeye devam edin. 

#ilkdefagidiyorum #ilkdefajaponya #japan #fujisan #cherryblossomfestival #cherryblossom #MountFuji #FujiMount #DiamondFuji #MtFuji #sakura 富士山 さくら桜の花

KEŞFET