Macaristan Turizm Ajansı, Türk Ziyaretçilerini Bekliyor.

Avrupa'nın kavşak noktasında yer alan Macaristan, ortak tarihi ve kültürel özellikleriyle Türkiye'den gelecek turistlere göz kırpıyor. Macaristan Turizm Ajansı, önümüzdeki dönemde ülkeyi ziyaret edecek Türk turist sayısını artırmayı amaçladıklarını söyledi.

 

 

macaristana nasıl giderim

 

 

Binlerce yıllık tarihi ve kültürel geçmişiyle her zaman ilgi odağı olan Orta Avrupa'nın merkezindeki Macaristan, Türkiye'den gelen ziyaretçi sayısını artırmayı hedefliyor. Macaristan Başkonsolosu Dr. Attila Pintér, ülkelerinde birçok Türk mirası yapının Türk Hükümeti ile iş birliği yaparak restore edildiğine dikkat çekerek, "Türkiye'den misafirlerimizi sadece wellness, şarap ve spor turizmi için değil, Türk mirasını da görmeye davet ediyoruz" dedi.

Macaristan Turizm Ajansı (Visit Hungary) İş Gelistirme Bölge Başkanı Ivan Ljubinkovic ise son dönemde hem Türkiye'den Macaristan'a ziyaretlerin artış gösterdiğini vurguladı ve "Türkiye'de çok yakında yeni bir uçuş destinasyonu daha açılmasını bekliyoruz" dedi.

 

 

MacaristanBaskonsolosuDrAttilaPinter

 

 

TURİZM ACENTALARI İÇİN SAYISIZ FIRSAT VAR. 

Macaristan Turizm Ajansı (Visit Hungary) tarafından İstanbul'da gerçekleştirilen Macaristan Tanıtım Toplantısı'nda ülkenin doğal, kültürel ve turistik özellikleri ve önümüzdeki döneme dair turizm fırsatları anlatıldı. Toplantıda söz alan Macaristan Başkonsolosu Dr. Attila Pinter, "Turizm, Macaristan ekonomisi için her zaman önemli bir yere sahip oldu.

Bugüne kadar wellness, sağlık ve şarap turizmine yatırımlar yapıldı. Şarap sektörü, son 25 yılda hükümetin inanılmaz destekleri sayesinde çok gelişti. Ancak şu anda yüksek miktarda talebi karşılayamaz durumdayız. Avrupa ülkelerinden yılda 1 milyon şişe talep edilirken, Macar üreticiler kaliteden taviz vermedikleri için 10 bin şişe üretiyorlar" dedi.

Spor turizminin de son 15 yılda gelişme gösterdiğini, ülkenin hentbol, futbol ve atletizm alanında pek çok organizasyona ev sahipliği yaptığını dile getiren Pinter, "Turizm alanında faaliyet gösteren Türk şirketleri için Macaristan'da sayısız fırsat var.

Özellikle Budapeşte'de çok fazla Türk tarih ve kültür mirası yapıları bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda Türk Hükümeti ile iş birliği yaptık ve eski binaların restorasyonu yapıldı. Türkiye'den herkesi bu muhteşem Türk mirası yapıları görmeye davet ediyorum" diye konuştu.

 

 

VisitHungaryToplantısı

 

 

YENİ BİR UÇUŞ DESTİNASYONU 


Macaristan Turizm Ajansı (Visit Hungary) İş Gelistirme Bölge Başkanı Ivan Ljubinkovic, Macaristan ve Türkiye arasında dil yapısı ve kültürel açıdan birçok benzerlik bulunduğunu belirtti. Ljubinkovic, "Macaristan'ın başkenti Budapeşte, Avrupa'nın en önemli destinasyonlarından bir tanesi...

Türkiye'den başta İstanbul Havalimanı olmak üzere Sabiha Gökçen, Antalya ve İzmir havalimanları ile bağlantılı uçuşlarla Macaristan'a gitmek mümkün. Önümüzdeki dönemde bu destinasyonlara bir yenisinin daha eklenmesini bekliyoruz" dedi.

 

 

IvanLjubinkovic

 

 

GASTROMONİDE ÇOK GÜÇLÜ 

Bu yıl Budapeşte'nın 150.yılını kutladıklarını ve ülkeyi ziyaret için çok güzel bir yıl olduğunu aktaran Ljubinkovic, sözlerini şöyle sürdürdü: "Farklı kültürlerle yüzyıllar içinde şekillenen bu şehir aileler açısından da güvenli.

Şehrin iki yakasını birleştiren zincirli köprünün restorasyonu tamamlandı ve harika bir görünüme kavuştu. Budapeşte mimarisi şehrin çeşitliliğini görmek için çok güzel bir araç. Kültürler arası kavşak misyonu üstlenen şehrin turizmini geliştirmek için birçok proje yürütüyoruz. Kent Parkı projesi kapsamında birçok müze gezilebilir.

 

 

Orta Avrupa'da en fazla Michelin yıldızlı restoranı olan ülkeyiz, gastronomi en güçlü olduğumuz alanlardan biri. Kaplıca ve spa turizminin yanı sıra yıl boyu süren çeşitli festivallerle ülkenin farklı noktalarını keşfedebilirsiniz."

 

 

macaristan budapeşteye nasıl giderim

 

 

KEŞFET