MARKA 2023 KONFERANSI

2-3 Kasım tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi'nde bin 500'ü aşkın yöneticinin katılımıyla gerçekleşen MARKA 2023 Konferansı, "Cumhuriyetimiz Kırmızı Çizgimiz!" mottosuyla Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları içinde önemli bir iz bıraktı.

 

 

Marka Konferansı 2023

 

 

2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleşen konferans, geçtiğimiz üç gün içinde sosyal medya aracılığıyla milyonlara erişti.

MARKA 2023 Konferansı, geniş bir perspektiften önümüzdeki yüzyıla etki edecek konu başlıklarını ele aldı. 70'e yakın önemli fikir liderini 15'er dakikalık konuşma formatıyla ağırlayan MARKA Konferansı büyük bir enerji ve coşkuyla noktalandı.

 

 

Norm Ender

 

 

İçinde bulunduğumuz coğrafyanın en etkili fikir platformlarından biri olarak anılan MARKA Konferansı, iki günlük dinamik akışıyla Türkiye'de iş dünyasının geleceğine etki edecek gündemi belirleme misyonunu bu yıl en üst noktaya taşıdı.

Teknoloji, yapay zeka, kaos yönetimi gibi konu başlıklarının yanı sıra cinsiyet eşitliği, eğitimde demokrasi, sürdürülebilirlik gibi dikkat çekici konu başlıkları mercek altına alındı.

 

 

Norm Ender 2

 

 

Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı ve MARKA Konferansları'nın kurucusu Ayşegül Yürekli Şengör, "Cumhuriyetimiz Kırmızı Çizgimiz!" teması etrafında buluştuklarını ve bu tercihi Cumhuriyet'in önemine dikkat çekmek ve bir sonraki yüzyıla iş dünyasını geniş perspektiften hazırlamak için yaptıklarını belirtti.

Etki gücü yüksek bir fikir platformu olan MARKA Konferansı; farklı fikirleri buluşturma ve bu fikirleri yapıcı bir anlayışla bir arada yaşatabilme özelliğiyle dikkat çekiyor.

 

 

Ay__eg__l Y__reli __eng__r  1

 

 

MARKA Konferansı'nda bu sene dikkat çeken konuşmacılar arasında; Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iş insanı Ümit Boyner, filozof Dücane Cündioğlu, eğitmen Selçuk Şirin, jeolog Celal Şengör, tarihçi İlber Ortaylı konuşmacı olarak yer aldı.

Ayrıca psikiyatr Kemal Sayar, orkestra şefi Cem Mansur, NASA'da görevli uzay mühendisi Umut Yıldız ve sanatçı Engin Altan Düzyatan gibi isimler yer aldı.

 

 

__lber Ortayl__

 

 

Yurtdışından birçok önemli konuşmacıyı ağırlayan MARKA Konferansı'nda; The Evening Standard Genel Yayın Yönetmeni Dylan Jones, yazar ve İngiltere'nin eski Başbakanı Boris Johnson'ın kız kardeşi Rachel Johnson yer aldı.

Ayrıca reklam sektörünün divası Kate Stanners, Yapay Zekâ ve Uzay Mühendisi Prof. Dr. Larissa Suzuki ve Ahluwalia World markasının kurucusu Priya Ahluwalia da dikkat çekici konuşmalarıyla iş dünyasının geleceğine yön verdi.

 

 

Dylan_Jones ve BJ_Cunnigham

 

 

MARKA Konferansı'nın kapanış oturumu, 100. yıl marşı PARLA'nın yaratıcısı sanatçı Norm Ender'in katılımıyla gerçekleştirildi. Hep bir ağızdan büyük bir heyecanla söylenen PARLA, katılımcılara coşkulu anlar yaşattı.

Orkestra şefi Cem Mansur yönetiminde kurulan MARKA 2023 Senfoni Orkestrası'nın Atatürk Kültür Merkezi Opera Salonu'nda gerçekleştirdiği kapanış konserine de ilgi büyüktü.

 

 

Naz İrem Türkment & Cem Mansur

 

 

2000'i aşkın müzikseverin katılımıyla gerçekleşen konserde genç solist Naz İrem Türkmen'in performansı izleyenleri büyüledi. MARKA Konferansı Senfoni Orkestrası'nın 100. yıl konserinin tüm bilet geliri deprem bölgesindeki çocukların eğitimi için Yarınlara Kartopu Projesi'ne bağışlandı.

KEŞFET