Nadir Gastronomi Platformu Açıldı.

Farklı disiplinlerden oluşturulan etkinlik ajandası ile her ay farklı içerikler sunmayı planlayan Nadir Gastronomi Platformu, Türk gastronomisini dünyaya tanıtmak, geleneksel lezzetleri hatırlatmak, arşiv altına almak, yerli ve uluslararası şefler ile ortak projeler geliştirmek ve yeni şefler keşfetmek misyonuyla ilerliyor.

 

1667985612__SC_9178

 

 

Karaköy Güllüoğlu'nun yeni mağazası içerisinde, mekanın 2. ve 3. katlarında konumlandırılmış platform; Karaköy Güllüoğlu çatısı altında olmakla birlikte aynı zamanda özerk ve mağazadan bağımsız şekilde tasarlanmış durumda.

Gastronomi ve kültür alt başlıklarında birleştirici ortak projeler geliştirmeyi ve sunmayı hedefleyen 'Nadir Gastronomi Platformu', kullanım amacına ve içeriğe göre, küçük topluluklardan geniş gruplara, esnek bir kapasite sunuyor.

 

1675149249_IMG_8700

 

Geleceğe Yönelik Bir Gastronomi Arşivi

Nadir Gastronomi Platformu'nda, sanat, tarih, sosyoloji ve kültür konuları çerçevesinde; panel, seminer, konuşma, tadım ve şef yemekleri gibi etkinliklerin organize edilmesi planlanıyor. Geliştirilen her içeriğin kayıt altına alınmasıyla, gelecek nesiller için bir gastronomi arşivi oluşturulması da hedefleniyor.

Gastronomi ile ilişkili farklı bakış açılarıyla kurgulanacak ilham verici içerikler sunma amacıyla kurulan platformda, alanında uzman isimlerin de konuşmacı olarak yer alması planlanıyor.

1800'lü yıllarda Gaziantep'te başlayıp nesilden nesle süren hikayesiyle zihinlere kazınan Karaköy Güllüoğlu, gastronomi alanında yepyeni projelere imza atmaya devam edecek.

 

KEŞFET