Özbek Bahar ve Ot Festivali

Otların cenneti, ölmez ağacı zeytin ağacının diyarı, en taze ve lezzetli balıkların tadına varabileceğiniz "Özbek Bahar ve Ot Festivali" 19-20 Mart'ta Özbek Köyü'nde ziyaretçilerini bekliyor. 

@ozbek_baharveot_festivali 

 özbek ot festivali

 


"Temiz Bir Dünya İçin Elele Verdik"

Yerel üreticiye destek olması sebebiyle başlatılan "Urla Özbek Bahar ve Ot Festivali" hem yörenin sağlıklı ve şifalı otlarını tanıtmakta hem de eğlenmek, öğrenmek ve lezzetli tatlarını yaşamak isteyen misafirlere fırsat vermektedir. Renkli görüntüler yaşanacak festivalde üreticiler el emeklerini ve elleri ile topladıkları otları tanıtıp satarken aynı zamanda da müzik grupları festivale katılanlarının kulağının pasını giderecek.

Festival kapsamında merkezinde otlar olan yarışmalar da yapılacak. Bu yarışmalar arasında "en temiz sokak", "en çeşitli ot toplama" ve festival sürecinde ayrıca "en iyi stand yarışması" düzenlenecek. Yemek, sabun, seramik, ebru, gelin yüzü süsleme sanatı, bulut, bitki çayları sunumu atölyesi gibi çok renkli ve çeşitli atölyeler, defileler, konserler, ot keşif gezileri, etkinlikler ve sergiler ile dolu dolu bir festival sizleri bekliyor. 

 

Urla Özbek Bahar ve Ot Festivali'nin Programı: 

özbek ot festivali programı

 

KEŞFET