Ramazan Bayramı Yurtiçi ve Yurtdışı Turları 2023

Ramazan Bayramı tatili gezginleri güzel bir tatil planı yapmaya teşvik ediyor. Keyifli rotaları ve her bütçeye uygun tur paketleriyle Ramazan Bayramı'nda seyahatseverleri Prontotour ile farklı coğrafyalara keşfe çıkarıyoruz. 

@ilk_defa_gidiyorum

 

italya ya nasıl gidilir

 

KLASİK ROTALAR HER ZAMAN EN POPÜLER OLANDIR. 

Türkiye'de yaşayan seyahat tutkunları için yurt dışı tatili denilince akla gelen ilk rotalar; İtalya, İspanya, Orta Avrupa (Budapeşte-Viyana-Prag), Benelüks bölgesi, Balkan coğrafyası, Mısır, İngiltere ve Yunanistan gibi ülkeler.

Bu rotalar, tarih, kültür, sanat, gurme lezzetler ve daha nice farklılıkları deneyimleme fırsatı sunuyor. Rehber memnuniyetiyle adından söz ettiren Prontotour'un paket turları bu bayram Avrupa şehirlerinin tadını doyasıya çıkarmak için iyi bir alternatif olabilir.

Ramazan Bayramı turlarında en çok talep gören tur paketleri arasında 7 gece 8 günlük Klasik İtalya, 4 gece 5 günlük Barcelona ilk sıralarda geliyor. Yine Saraybosna, Balkanlar'da 4 ülke, Mısır paketleri en çok istek gören yerler arasında.

 

barcelone_yurtdışı gezisi

 

Amsterdam yurtdışı vize

 

BAYRAM ŞEKERİ TADINDA YURT İÇİ TURLARI 

Prontotour'da yurt içinde Ramazan Bayramı döneminde uçak veya otobüsle gidilebilen 30'dan fazla tur var. Benzersiz coğrafi yapısıyla UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kapadokya, Bozcaada ve Gökçeada'yı kapsayan Kuzey Ege turları, muhteşem doğası ve gurme lezzetleriyle Karadeniz-Batum seyahatseverleri bekliyor.

Tunceli Munzur Vadisi ve Kemaliye turu, özel uçakla Kars-Van turu, Doğu Ekspresi ile Doğu Anadolu turları, Gaziantep-Şanlıurfa Göbeklitepe turu, uçaklı GAP turu gezginlerin en çok talep gösterdiği diğer paketler arasında.

 

Kapadokya_ürgüp balon fiyat

 

Rize_yurtiçi turları

 

HEM VİZESİZ HEM YAKIN ROTALAR 

Bayram tatilinde hem vizesiz hem de yakın bir coğrafyaya seyahat etmek isteyenlere bu yılın parlayan güneşi Sharm el Sheikh göz kırpıyor. Vizesiz paketler arasında Katar, Fas, Tunus ve Lübnan dışında Balkan güzelleri Saraybosna, Üsküp, Belgrad, Ohrid, Budva ve Arnavutluk alternatif oluyor. Tarihi ve gurme lezzetleriyle Osmanlı izleri taşıyan bölge, yerel insanlarıyla da misafirlerini evinde hissettiriyor.

 

GEMİ TURLARI SEÇENEKLER ARASINDA 

Bayramda gemi tatilini tercih edenler, lüks otel tadında, bavul aç-kapa derdi olmadan konaklama fırsatı yakalıyor. Özellikle aileler için son derece uygun olan Prontotour'un gemi turları, bayram tatilinde Akdeniz ve Yunan Adaları'na yelken açıyor. İsteyen seyahatseverler için ise nehir turları diğer alternatifler arasında. Ren, Main, Tuna nehir turları bu güzergahlardan birkaçı...

 

Prag_ nasıl gidilir

 

MACERA SEVERLERE UZAK ROTALAR 

Prontotour 7 gece 8 günlük Uzak Doğu tur paketleriyle egzotizmi yakından hissederek muhteşem doğanın tadını çıkarmak isteyenlere Tayland; Bangkok, Phuket, Phi Phi Adaları, Pattaya ve Koh Samui adalarıyla yeryüzünde cenneti vadediyor. Gözde balayı rotalarından Bali ve Singapur yine bayramda Asya'da keşfedilecek keyifli rotaları oluşturuyor.

 

thailand nasıl gidilir

 

deniz altı akvaryum

 

Tayland'da, neredeyse Antalya'da 5 yıldızlı otel fiyatına bir deniz tatili yapmak mümkün. Turkuaz denizleri, beyaz kumlarıyla ünlü, doğa harikası Maldivler ve Seyşeller yine farklı coğrafyaları keşfetmek isteyenler için egzotik alternatifleri oluşturuyor.

Prontotour Japonya'dan Güney Kore'ye, Vietnam'dan Kamboçya'ya, Güney Amerika'dan Küba'ya, Güney Afrika'dan Çin'e, Amerika Birleşik Devletleri'nden Hindistan'a ve Nepal'e düzenlediği turlarla çok geniş yelpazede tatil seçenekleri sunuyor. 

 

Amerika yurtdışı turları

 

Hindistana nasıl gidilir

 

KEŞFET