Ramazan Tatili Öncesi Otellerde Rezervasyonlar Yoğunlaştı.

Ramazan Bayramı tatili öncesi otellerde rezervasyonlar yoğunlaşırken, arkadaş/akraba yazlıklarına talepte düşüş bekleniyor.

 

ailefoto2

 

Avantajix.com, bayram tatili tercihlerini belirlemek amacıyla üyeleri içinden 2 bininin katıldığı anket çalışması yaptı. Ankete katılanların yüzde 65'i geçen yıl Ramazan Bayramı'nda otel, yazlık, akraba evi ya da günübirlik tatil yaptıklarını ifade etti. Bu yıl bayramda tatil yapmayı planlayanların oranı ise yüzde 50'lerde kaldı.

Ankete göre, geçen yılı otel, tatil köyü, pansiyon gibi turizm tesislerinde geçirenlerin yüzde 65'inin tercihi bu yıl da aynı olacak. Geçen yıl bayramı turizm tesislerinde geçiren tatilcilerin yüzde 20'si bu yıl akraba, arkadaş yazlıklarını kullanacak. Yüzde 10'u da yakın destinasyonlara günübirlik tatillerle "idare edecek." Kalan yüzde 5'lik kesim ise Ramazan Bayramı'nı evde geçirecek.

 

ailetatilfoto

 

2021 yılında bayramı yazlıklarında geçirenlerin yüzde 80'i bu yıl da tercihini yazlıktan yana kullanacak. Kalan yüzde 20'nin yarısı günübirlik tatilleri, diğer yarısı da evde kalmayı tercih edecek. 

Geçen Ramazan Bayramı'nı akraba / arkadaş yazlıklarında ya da memleketlerinde akraba evlerinde geçirenlerin yüzde 40'ı bu yıl evde kalmak niyetinde. Bu kesimin yüzde 15'i bu yılki tatili turizm tesislerinde geçirmeyi, yüzde 45'i de geçen yılki tercihlerini tekrarlamayı planlıyor.

KEŞFET