Sonbahar’da MORDOĞAN'a Gidiyoruz.

İlk Defa Mordoğan'a Gidiyoruz.

"Eylül toparlandı gitti, Ekim'de gider bu gidişle..."

Bu kıyılarda en güzel mevsimdir #sonbahar, tatilciler gitmiş, yazlıkçılar çekilmiş, hava ne soğuk ne de sıcak, yörenin yerleşik halkı üzüm hasatını bitirmiş, zeytin hasatına hazırlanırken, bu güzel koyları gezip fotoğraflamak da bize düşüyor.


Yıldırım Çevik 
istiridye_kabuguIMG_20211022_151934

İzmir'in en güzel koylarına sahiptir #KaraburunYarımadası hele eski yolu takip ederek giderseniz her girintide ayrı bir güzellik saklıdır. #Gülbahçe'den girip #Balıklıova'yı geçtikten sonra ulaşırsınız Mordoğan'a. 

Bir çok rivayetden birine göre gün doğarken; kırmızı ve mor renk hakim olurmuş onun için adı #Mordoğan olmuş. Şehrin limanında denize girilebilen bir kumsalı olmasına rağmen, etrafında #Manal, #Ardıç ve #Ayıbalığı koylarına sahiptir.IMG_20211022_151726IMG_20211022_151705

#Ege'de nesli tükenen #orfoz balığına adanmış bir balıkçı heykeli bulunmaktadır. Sahildeki eski #yeldeğirmeni fotoğrafçılar için güzel bir mekan. Balıkçılıkla ünlenen bu sahil şehrine rüzgarlı bir günde giderseniz ve #balıkekmek yeme hayaliniz varsa şu cevabı alabilirsiniz. 'Üzgünüm fırtınadan dolayı bugün sardalyacılar çıkamadı."

#sizlerdengelenler #ilkdefagidiyorum #ilkdefa #ilkdefamordoğan #ilkdefakaraburun #karaburunsahil #mordogan #mordoğanköyü #mordoğankaraburun #pozitifsonbahar #izmirmordoğan #izmirkaraburun #sonbaharseyahatleri #sonbahargezileri #hayatkeşfedeğer

 

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARINA ULAŞMAK İÇİN:

İlk Defa 'GERMİYAN KÖYÜ'ne Gidiyorum

İlk Defa 'KARABURUN'A Gidiyorum

İlk Defa 'URLA ÖZBEK KÖYÜ'ne Gidiyorum

İlk Defa 'URLA SANAT SOKAĞI'na Gidiyorum

İlk Defa 'EFES ANTİK KENTİ'ne Gidiyorum

İlk Defa 'AKKUM'a Gidiyorum

KEŞFET